آبان, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش

نحوه به اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی

 

هات اسپات کردن و به اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی با سایر دستگاه های مجهز به وای فای یکی از قابلیت های گوشی های امروزیاست. این به این معنی است که هر گوشی ، تبلت یا لپ تاپی که قابلیت اتصال به شبکه وای فای را داشته باشید ، بتواند از اینترنت گوشی شما استفاده کند. ما در این جا قصد داریم شما را با نحوه فعال سازی هات اسپات گوشی های اندروید و IOS آشنا کنیم.

همچنین چگونگی اتصال به گوشی هایی که هات اسپات خود را فعال کرده اند شرح خواهیم داد. به این شکل شما می توانید در هر زمان و مکان ، اینترنت گوشی خود را در اختیار نزدیکان خود قرار دهید.

” برای اتصال امن هات اسپات گوشی خود حتمارمز عبور تعیین کنید. “

به اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی های اندروید

برای روشن کردن هات اسپات گوشی اندرویدی خود ، بعد از روشن کردن اینترنت همراه  ( Mobile Data ) خود ، وارد تنظیمات اندروید خود شوید (Settings). سپس گزینه More و در نهایت گزینه Wireless & Network را انتخاب کنید. در این قسمت باید وارد Tethering & portable hotspot شوید.

 

 

هات اسپات

اکنون باید تنظیمات مربوط به اتصال هات اسپات گوشی خود را انجام دهید. اولین چیزی که توصیه می شود گذاشتن یک رمز عبور برای اتصال اینترنت هات اسپات خود است. این کار از طریق گزینه Set up Wi-Fi Hotspot صورت می گیرد.

در قسمت Network SSID نام شبکه ای که با آن می خواهید در لیست اینترنت های وای فای شناسایی شوید را وارد کنید.
در قسمت Security پیشنهاد می شود گزینه WPA2 PSK را انتخاب کرده و سپس در قسمت Password یک رمز عبور قوی وارد کنید. توجه کنید که برای اتصال به گوشی شما ، وارد کردن این رمز توسط سایرین اجباری است.
با انجام موارد فوق ، شما یک شبکه هات اسپات ایجاد کرده اید که سایر کاربران می توانند به آن متصل شوند.

اشتراک گذاری اینترنت گوشی های آیفون IOS

برای روشن کردن هات اسپات گوشی آیفون IOS خود ، بعد از روشن کردن اینترنت همراه  ( Mobile Data ) خود ، وارد تنظیمات آیفون خود شوید (Settings). سپس گزینه Cellular را انتخاب کنید و در نهایت Personal Hotspot را فعال کنید. همانطور که می بینید این گزینه سبزرنگ شده است.

ios hotspot

حالا در قسمت Wi-Fi Password باید یک رمز عبور بدهید. پس از تنظیم کردن رمز عبور ، اتصال هات اسپات شما ساخته می شود و کاربران با وارد کردن رمز عبور می توانند به اینترنت گوشی شما متصل شوند.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *