آذر, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش

آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن ها در مروگر های مختلف ( گوگل کروم – فایرفاکس – مایکروسافت ادج و Apple Safari )

سایت های مختلف پیوسته خبرها و تغییرات جدید را به کاربران اطلاع رسانی می کنند و این اطلاع رسانی ها به عنوان notification در مرورگرها قابل مشاهده است. مشاهده این اعلان ها گاهی آزاردهنده است و تمرکز افراد را مختل می کند. به عنوان مثال اگر از فیس بوک استفاده می کنید اعلان های مختلفی برای چک کردن پیغام ها، درخواست های دوستی و… به صورت مرتب ارسال میشود تا نهایتا کاربر حساب خود را چک کند.

گاهی نیز کاربران تمایل دارند تنها اعلان ها را در موبایل خود مشاهده کنند و در مرورگر های موجود در دسکتاپ پیغامی نمایش داده نشود. برای مدیریت بهتر اعلان ها و پیغام های سایت های مختلف در مرورگرها راه های مختلفی برای غیرفعال کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگر های در فایرفاکس، کروم و ادج پیش بینی شده است که در این پست با آنها آشنا خواهید شد.

۱- Google Chrome

برای غیر‌فعال کردن این ویژگی در مرورگر کروم، بر روی دکمه منو کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

در پایین صفحه بر روی گزینه Advanced کلیک نمایید. در زیر قسمت Privacy and security، گزینه Content Settings را انتخاب کنید.

 غیرفعال کردن نوتیفیکیشن ها در گوگل کروم

در این صفحه بر روی Notifications کلیک کنید.

اولین گزینه‌ای که در این صفحه مشاهده می‌کنید، در حالت پیش‌فرض بر روی حالت Ask before sending قرار دارد. اگر کلید مقابل این گزینه را خاموش کنید، در حالت Blocked قرار می‌گیرد و از این پس اجازه نمایش نوتیفیکیشن‌ها به هیچ وب‌سایتی داده نخواهد شد.

توجه داشته باشید حتی پس از اعمال تنظیمات فوق، برخی از وب‌سایت‌ها (که زیر‌مجموعه‌های گوگل هستند) همچنان نوتیفیکیشن‌های خود را در مرور‌گر به شما نمایش خواهند داد. لیست این وب‌سایت‌ها را می‌توانید در زیر قسمت Allow مشاهده نمایید.

۲- Mozilla Firefox

فایرفاکس به شما اجازه نمی‌دهد که تمام نوتیفیکیشن‌ها را در قسمت Options غیر‌فعال کنید و می‌بایست تنظیمات را از صفحه about:config که به‌صورت پیش‌فرض مخفی است، انجام دهید.

برای دسترسی به این صفحه، در نوار آدرس مرور‌گر فایرفاکس، عبارت about:config را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید. از آن‌جایی که اعمال برخی تغییرات در صفحه about:config می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در مرور‌گر فایرفاکس گردد، پیش از باز شدن این صفحه یک پیام اخطار برای شما نمایش داده می‌شود. بنابراین در هنگام کار در این صفحه، مراقب باشید که تنظیمی را نا‌آگاهانه تغییر ندهید. پس از مشاهده پیغام فوق، بر روی گزینه I accept the risk کلیک کنید.

 غیرفعال کردن نوتیفیکیشن ها در فایرفاکس

در کادر مقابل Search عبارت notifications را تایپ کنید. در لیست آیتم‌های نمایش داده شده بر روی dom.webnotifications.enable دو بار کلیک کنید. با این کار، مقدار این متغیر به false تغییر پیدا می‌کند. این بدان معنا است که از این پس نوتیفیکیشن‌های مربوط به وب‌سایت‌ها در فایرفاکس غیر‌فعال خواهند بود.

توجه داشته باشید که با اعمال تنظیمات فوق، نمایش نوتیفیکیشن‌ها برای همه وب‌سایت‌ها غیر‌فعال می‌شود و شما نمی‌توانید یک یا چند وب‌سایت خاص را انتخاب کرده و نوتیفیکیشن‌های مربوط به آن‌ها را دریافت نمایید.

۳- Microsoft Edge

متاسفانه مرور‌گر اختصاصی مایکروسافت، روشی برای غیر‌فعال کردن نوتیفیکیشن‌ها به‌صورت یک‌جا و کلی ارائه نکرده است. ولی در هنگامی که مرورگر از شما در مورد نمایش نوتیفیکیشن‌ها، اجازه می‌خواهد، اگر گزینه No را انتخاب کنید، Edge پاسخ شما را برای این وب‌سایت به خاطر می‌سپارد و در آینده نیز اگر از این وب‌سایت دیدن کنید، دیگر نوتیفیکشن‌ها برای شما نمایش داده نخواهند شد. توجه داشته باشید که نمایش نوتیفیکیشن‌ها برای سایر وب‌سایت‌ها همچنان به قوت خود باقی است.

۴- Apple Safari

Safari این امکان را به شما می‌دهد که درخواست اجازه ارسال نوتیفیکیشن‌ها را در وب‌سایت‌ها، متوقف نمایید. برای این منظور در مرورگر بر روی برگه Safari کلیک کرده و گزینه Preferences را انتخاب کنید.

در بالای صفحه، برگه Websites را انتخاب کرده و بر روی گزینه Notifications کلیک کنید. در پایین صفحه جاری، تیک مربوط به گزینه Allow websites to ask for permission to send push notifications را بردارید.

توجه داشته باشید که وب‌سایت‌هایی که پیش از این به آن‌ها اجازه داده‌اید که نوتیفیکیشن‌های خود را ارسال کنند، حتی پس از اعمال تنظیمات فوق، این اجازه را خواهند داشت.

 

از هر کجای کشور که باشید، می‌توانید برای ارتباط و مشاوره با مرکز پاسخگویی رایانه کمک پارسیان فاوا با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۸ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *