آذر, ۱۳۹۶ بدون نظر تکنولوژی

ساخت اسپیکر با سنگ آتش فشانی!

به گزارش رایانه کمک پارسیان فاوا ، باکس اسپیکرها معمولا از چوب یا به خاطر صرفه‌جویی در هزینه از پلاستیک ساخته می‌شوند. اگرچه اسپیکرهایی راهم دیده‌ایم که با استفاده از مواد دیگری مانند شیشه و بتن هم ساخته شده‌اند.

حال “میشل گاستالدلو” (Michele Gastaldello)و “گیاکومو موناری” (Giacomo Munari)دو مهندس ایتالیایی، برای اسپیکرهای سنگی‌شان طراحی ایتالیایی با تلفیق طراحی ایتالیایی و سنگ تراشی سنتی اسپیکرهایی را عرضه کرده‌اند که برای جمع آوری بودجه در وبسایت “کیک استارتر” (Kickstarter) قرار گرفته است.

این محفظه‌ها که برای همه انواع اسپیکر سنگی کاربرد دارند، از “تراکیت” (Trachyte) یا زبره‌سنگ از تپه‌های “یوگانین” (Euganean) در نزدیکی محل زندگی سازندگان آنها تراشیده می‌شوند.

گفته می‌شود این سنگ آتش‌فشانی که گاهی اوقات در معماری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، ویژگی‌های مکانیکی منحصر به فردی دارد و ویژگی‌هایی سازگار با صدا در آن یافت شده است. نام هر یک از این اسپیکرها براساس نام یک سیارک انتخاب شده است تا به موضوع سنگ مرتبط باشد.

کوچکترین این اسپیکرها، ۶.۲ کیلوگرم وزن دارد و “پترینا ۴۸۲” (۴۸۲ Petrina ) نامیده می‌شود. این باکس یک سنگ مکعب شکل ۶.۳ اینچی (۱۶۰ سانتی‌متری) با یک اسپیکر ۴ اینچی “پسیو” است(به این معنا که کاربران باید آن را به یک آمپلی‌فایر وصل کنند).

 

پایان خبر ساخت اسپیکر با سنگ آتش فشانی!  //

 

منبع: مشرق

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *