آذر, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش

آموزش پاک کردن کش تلگرام در اندروید

تمام فایل هایی که از سرور تلگرام دریافت می کنید در محلی به نام کش در حافظه گوشی ذخیره می شود و باعث می شود که سرعت کار با تلگرام برای شما افزایش یابد و زمانی که یک بار از یک موضوع مثل تصویر یا ویدئو دیدن کردید در مراجعات بعدی نیازی به دانلود مجدد آن فایل نداشته باشید و در مراجعات بعدی این محتویات را از داخل گوشی دریافت کنید.

به این ترتیب تعداد دانلود شما و در نتیجه میزان مصرف اینترنت شما کاهش می یابد . اما با وجود همه مزایای کش تلگرام، گاهی نیاز به پاک کردن کش تلگرام داریم. زیرا زمانی که حجم دیتای کش تلگرام شما زیاد می شود ممکن است حافظه گوشی شما را پر کند که در نتیجه این امر گوشی شما به شدت کند شده و ممکن است دیگر قادر به باز کردن تصاویر و ویدئوها در تلگرام خود نباشید.

از دیگر دلایل خالی کردن حافظه تلگرام ، مسائل امنیتی و حریم شخصی افراد است زیرا با دیدن کش تلگرام، دیگران می توانند از وبگردی های شما مطلع شوند. در مقاله امروز رایانه کمک پارسیان فاوا  قصد داریم نحوه پاک کردن کش تلگرام در اندروید را آموزش دهیم.

برنامه تلگرام رو باز کنید و از قسمت بالای صفحه روی آیکن ۳ خط ضربه بزنید و بعدش از منوی باز شده گزینه Setting را انتخاب کنید.

1

حالا در صفحه تنظیمات روی  Data & Storageرا انتخاب کنید.

2

سپس روی Storage Usage ضربه بزنید.

3

در صفحه Storage Usage سه قسمت وجود دارد:
  • مدت زمان نگهداری داده ها یا Keep Data

با استفاده از این گزینه می توانید تنظیم مدت زمان نگهداری فایل های کش شده روی حافظه دستگاه خودتان را تنظیم نمایید روی عبارت Keep Data ضربه بزنید، در منویی که باز شده ۴ گزینه وجود دارد:

4

توصیه می کنیم این گزینه رو روی Forever تنظیم کنید چون ممکن است دوست داشته باشید یک فایل را برای خودتان نگه دارید اما اگر گزینه های دیگر را انتخاب کنید بعد از آن مدت زمان به طور اتوماتیک همه فایل ها حذف می شوند.

 

  • پاک کردن کش تلگرام یا Clear Cache

در این قسمت می توانید همه فایل های مورد نظرتان رو حذف کنید. روی عبارت Clear Cache ضربه بزنید همانطور که می بینید یک منو باز می شود که می توانید نوع فایل های مورد نظرتان را انتخاب کنید:

5

هر کدام از گزینه ها را که می خواهید حذف بشود تیک بزنید و در آخر روی گزینه Clear Cache ضربه بزنید تا همه فایل های انتخاب شده حذف شوند.

 

  • بانک اطلاعاتی ذخیره شده روی حافظه گوشی Local Database

در این قسمت متن تمام چت هایتان را پاک کنید در واقع این دتیابیس متن تمام چت ها را ذخیره می کند. کافی است روی عبارت Local Database ضربه بزنید و بعد از آن روی گزینه Yes ضربه بزنید تا همه چت ها باهم پاک شوند.

6

 

از هر کجای کشور که باشید، می‌توانید برای ارتباط و مشاوره با مرکز پاسخگویی رایانه کمک پارسیان فاوا با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۸ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *